ناجی اولین سیستم مشاوره تغذیه تلفنی در کشور
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

صفر تا صد هورمون رشد (HGH)

دسته بندی :وبلاگ آموزشی ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ معصومه کریم نجات 5361 مشاهده
صفر تا صد هورمون رشد (HGH)

هورمون چیست؟

قبل از اینکه به هورمون رشد (HGH) برسیم، خیلی مهم است که بدانیم هورمون چیست و در واقع چگونه کار می کند. اگر ما درک بهتری از عملکرد هورمون داشته باشیم، به خوبی می توانیم به طور طبیعی سطح آن را ارتقاء دهیم.
به عبارت ساده، هورمون یک ماده تنظیم کننده است که توسط بدن شما تولید می شود و از طریق جریان خون به ساید نقاط بدن منتقل می شود تا عملکردهای فیزیولوژیکی و رفتاری را تنظیم کند. این یکی از راه هایی است که بدن شما برای تنظیم عملکردهایی مانند گوارش و هضم، متابولیسم، تنفس، عملکرد بافتها، خواب، استرس، رشد و نمو و خلق و خو مورد استفاده قرار می دهد. هورمون ها می توانند به صورت پروتئینی باشند (هورمون رشد از این نوع هورمون ها است) یا یک ترکیب شیمیایی استروئیدی (تستوسترون و استروژن از این نوع هورمون ها هستند).

هورمون رشد چیست؟

هورمون رشد یک آنابولیک است که از 191 آمینو اسید تشکیل شده، هورمون پلی پپتیدی تک زنجیره ای است که در سلول های استوماتوتروپیک سنتز شده و در غده هیپوفیز قدامی یافت می شود و این سلول ها مسئول ذخیره و آزادسازی این هورمون هستند. به زبان خیلی ساده این هورمون در مغز تولید می شود و به شما کمک می کند تا رشد کنید!
این هورمون از طریق متابولیسم پروتئین، چربی و کربوهیدراتها باعث تحریک رشد استخوانها و بافت عضلات می شود. همچنین در بین همه فرایندهای فیزیولوژیکی، یک تنظیم کننده قوی برای سیستم ایمنی بدن نیز می باشد.
در دوران کودکی و نوجوانی، میزان هورمون رشد در افزایش رشد قد ضروری است. در بزرگسالی مسئولیت تعدادی از کارهای ترمیمی و حفظ سلامتی در بدن شما را نیز به عهده دارد، برای مثال:

• حفظ توده عضلانی و کاهش تجمع چربی
• تقویت استخوان های شما
• حفاظت از اندام ها در برابر افزایش سن و مشکلات متعاقب آن
• رشد سریع مو و ناخن
• بهبود گردش خون
• حفظ سطح کلسترول سالم

عملکرد هورمون رشد به چه صورت است؟

ترشح هورمون رشد از غده هیپوفیز در واکنش به محرک های مختلف فیزیولوژیکی مانند ورزش، خواب، غذا و غیره می باشد. مثل سایر هورمون ها، هورمون رشد نیز به برخی گیرنده های خاص که در سطح سلولها قرار دارند متصل می شود.
سپس فرایندهای آنابولیک را درون سلول مورد هدف قرار می دهد. بسته به نوع سلول، اقدامات مختلفی رخ می دهد. برای مثال در سلول های عضلانی، هورمون رشد ترمیم سلول، تقسیم سلولی و تکثیر سلولی را تحریک می کند. در سلول های کبدی، هورمون رشد باعث تولید انسولین مانند فاکتور رشد 1 (IGF-1) می شود که پس از آن می تواند توسط بافت های چندگانه فرایند بازسازی و پروتئین سازی آغاز شود.
متأسفانه تولید طبیعی HGH با افزایش سن شما کاهش می یابد. این کمبود پیشرونده، از سن 20 سالگی شروع می شود و منجر به کاهش توده عضلانی بدن و تراکم مواد معدنی در استخوان، افزایش چربی بدن به ویژه در شکم می شود و بدترین نکته، موجب افزایش ریسک ابتلا به عارضه قلبی عروقی می شود.
در واقع زمانیکه شما احساس بزرگ شدن می کنید، این هورمون در شما کاهش می یابد. در عین حال راه هایی وجود دارد که می توانید به طور طبیعی به تولید این هورمون کمک کنید.

چگونه به طور طبیعی تولید HGH را افزایش دهیم؟

ورزش، استرس، تحریکات هیجانی، رژیم غذایی و پیری، بر میزان تولید HGH اثر می گذارد. خیلی مهم است که بدانید با پیروی از این موارد در کنار هم به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت. برای مثال اگر شما تمرینات شدید داشته باشید اما خواب کافی نداشته باشید قطعاً تاثیری نخواهد داشت. در ادامه راهنمایی های لازم جهت افزایش سطح هورمون رشد آورده شده است، پس با دقت مطالعه کنید.

1- تمرینات با شدت بالا

تحقیقات نشان داده است که تمرینات شدید اینتروال زمانی که ضربان قلب شما بالاتر از آستانه بی هوازی شماست، یک محرک قوی برای تولید HGH است. یک مثال خوب: 30 ثانیه دو سرعت، دوچرخه سواری سریع، پارو زدن سریع، شنای سریع با یک دقیقه وقفه برای استراحت و تکرار 5 بار یا بیشتر در یک جلسه تمرینی مناسب است.
شدت باید در سطحی باشد که شما کاملاً احساس ناراحتی کنید و نتوانید به راحتی صحبت کنید، اما در حدی نباید باشد که حداکثر سرعت خود را به کار بگیرید. چنانچه این شیوه تمرینی را یک یا دو بار در هفته به همراه تمرینات قدرتی به کار بگیرید، می تواند HGH شما را به بیش از 450 % از سطوح پایه افزایش دهد.

2- حجم زیاد تمرین

داشتن عضلات خوش فرم، خصوصاً شکم شش تکه مستزلم داشتن تمرینات قدرتی سنگین است. آیا این تمرینات سنگین بر میزان HGH هم تاثیر می گذارد؟ در مطالعه ای که نشریه علوم پزشکی در ورزش به چاپ رسانده است، یافته ها نشان می دهند که انجام ست های بیشتر تمرینات قدرتی نسبت به ست های کمتر باعث افزایش سطح هورمون رشد می شود. برای شروع به هر تمرین خود یک ست اضافه کنید تا افزایش سطح HGH را مشاهده کنید.

3- پس از تمرین از خوردن قندها اجتناب کنید

خوردن قندها (به خصوص فروکتوز) تا 2 ساعت پس از تمرین، باعث آزاد شدن سوماتواستاتین از هیپوتالاموس می شود که تولید HGH را کاهش می دهد. قندهای ساده که دارای شاخص قندی بالایی هستند، سطح انسولین را افزایش می دهند که ترشح HGH را مهار می کند.
اگر می خواهید سطح HGH خود را بعد از تمرین به حداکثر برسانید، یک شیکر پروتئین به همراه داشته باشید و از مصرف کربوهیدراتهای با شاخص قندی بالا اجتناب کنید.

4- انباشت اسیدلاکتیک

مطالعه ای در سال 2009 در مجله پزشکی ورزشی بریتانیا نشان داد که انباشت اسید لاکتیک باعث افزایش سطح تولید HGH می شود. اسید لاکتیک تنها در پاسخ به تمرینات بی هوازی شدید تولید می شود. فعالیت هایی مانند چرخش کتل بل، طناب زدن سریع، تمرین کراس فیت و وزنه برداری، که همه آنها بر فعالیت بی هوازی شدید تمرکز می کنند و می تواند تولید هورمون رشد را افزایش دهد.

5- قبل از خواب پرخوری نکنید

به‌طور طبیعی، بدن شما در هنگام خواب میزان قابل‌توجهی HGH آزاد می کند. با توجه به این که معمولاً وعده های غذایی سبب افزایش سطح انسولین می شود، برخی از متخصصان توصیه می کنند که قبل از خواب از خوردن غذا اجتناب کنید. مخصوصاً غذاهای با کربوهیدرات و پروتئین بالا که موجب افزایش ترشح انسولین شده که ترشح HGH را مهار می کند.
معمولاً سطح انسولین 2 تا 3 ساعت بعد از خوردن غذا کاهش می‌‌یابد، بنابراین بهتر است که 2 تا 3 ساعت قبل از خواب از خوردن غذاهای حاوی کربوهیدرات و پروتئین اجتناب کنید.

6- بیشتر بخوابید

خواب کافی و با کیفیت، برای تمام عملکردهای بدن شما مفید خواهد بود. زمانیکه به خواب می روید خواب شما چند سیکل دارد، زمانیکه به خواب سبک می روید و به طور نسبی سریع بیدار می شوید، و زمانیکه کاملاً به خواب سنگین فرو می روید و تا صبح می خوابید. در مرحله 3 و 4 خواب، چرخه ی خواب آهسته ی شماست، همان زمانی است که بیشترین HGH را آزاد می کنید.
بدن شما در طی یک خواب شب با کیفیت چندین بار این مراحل را طی می کند، به همین علت است که به دلیل کیفیت بهتر خواب شما توانایی بالاتری برای بهینه سازی ترشح HGH را خواهید داشت.

7- ملاتونین

ملاتونین یک هورمون است که توسط غده پینه آل در مغز شما ساخته می شود و به تنظیم چرخه ی خواب و بیداری کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که دریافت خوراکی ملاتونین می تواند سطوح طبیعی HGH را تا 150 % افزایش دهد. شما به بیشتر از 5/0 تا 5 میلی گرم ملاتونین قبل از خواب نیاز نخواهید داشت. سعی کنید با دوز پایین تر امتحان کنید، زیرا این مکمل یک القاء کننده قوی خواب است. مقداری که مصرف می کنید باید یک خواب خوب را به شما القاءکند و به افزایش سطح HGH نیز کمک کند.
اما اگر انتخاب شما مصرف منابع طبیعی ملاتونین است می توانید از آناناس، موز، پرتقال، جو دو سر، ذرت شیرین، برنج، گوجه فرنگی و جو بارلی استفاده کنید و سطح HGH خود را بالا ببرید. در یک تحقیق، محققان دریافتند آناناس سطح ملاتونین را بیش از 260 % افزایش می دهد، در حالی که موز سطح آن را 180 % افزایش می دهد. پرتقال قادر به افزایش ملاتونین حدود 47 % می باشد. یک راه عالی برای مصرف تمام این مواد مغذی این است یک نوشیدنی ترکیبی از آنها تهیه و به عنوان صبحانه بنوشید.

8- مکمل GABA

GABA یکی از آمینواسیدهای غیر پروتئینی و یک انتقال دهنده عصبی است. در تعدادی از مطالعات نشان داده شده است که تولید هورمون رشد را تا 400 % افزایش می دهد. 3 گرم GABA برای ایجاد افزایش سطح HGH کافی است. این مکمل را قبل و بعد از تمرین و قبل از خواب باید مصرف کنید.
GABA در اکثر فروشگاه های مکمل در دسترس است.
منابع طبیعی که سرشار GABA هستند شامل: بادام، گردو، موز، جگر گاو، کلم بروکلی، برنج قهوه ای، عدس، جو دو سر، پرتقال، سیب زمینی، سبوس برنج، اسفناج و گندم کامل می باشد.

9- کاهش سطح چربی بدن

میزان چربی بدن ارتباط مستقیمی با تولید هورمون رشد دارد. اگر دور شکمتان را چربی احاطه کرده است، تغییرات سطح HGH در شما دشوارتر خواهد بود. سطح چربی بدن خود را در حد نرمال نگه دارید، به این ترتیب شما می توانید HGH را به میزان نرمال تولید کنید. این به این معنی است که مراقب رژیم غذایی خود باشید و کالری دریافتی تان را مدیریت کنید. اگر خیلی اضافه وزن دارید تمرینات خیلی شدید را امتحان نکنید و برای کاهش وزن با تمرینات کاردیو شروع کنید.

10- به طور تناوبی روزه بگیرید

از این روش هم می توانید در کنار سایر روش ها بهره بگیرید. 2 یا 3 روز در هفته، کمتر از میزان معمول غذا بخورید، ترشح HGH افزایش خواهد داشت. یکی از روشهای کمک به بهینه سازی میزان HGH، تأخیر چند ساعته در خوردن اولین وعده غذایی است.
هنگامی که شما صبح از خواب بیدار می شوید و در حالت ناشتا (روزه) هستید. روزه باعث تحریک HGH به عنوان مکانیسم محافظتی می شود، این کمک می کند که چربی ها برای سوخت آزاد شده و به حرکت در بیایند. وقتی با تأخیر شروع به خوردن غذا می کنید، شاید اواسط صبح یا حتی تا زمان ناهار، HGH شما بسیار بالا است و به سرعت به حالت آنابولیک در می آید. این روش به شما کمک می کند عضله بسازید و لاغر شوید!

11- در حین تمرین از بتاآلانین و نوشیدنی ورزشی استفاده کنید

برخی مکمل‌‌های ورزشی می‌‌توانند عملکرد شما را بهبود ببخشند و همچنین سطح HGH شما را افزایش دهند. نتایج یک پژوهش نشان داد که، 8-4 گرم بتاآلانین باعث افزایش 22 % تعداد تکرارهای تمرین شد.
همچنین مطالعه ی دیگری نشان داد که نوشیدنی های ورزشی موجب افزایش سطح HGH در انتهای تمرین می‌‌شوند. با این‌حال، اگر قصد دارید چربی بدن خود را کاهش دهید، کالری اضافی موجود در این محصولات مانع از افزایش هورمون رشد خواهد شد.
بررسی‌‌ها نشان می‌‌دهند که نوشیدنی‌‌های ورزشی دارای کربوهیدرات می‌توانند سطح HGH در طی تمرین را افزایش دهند.

12- آمینواسیدها

تعدادی از ترکیبات آمینو اسید وجود دارد که به طور قابل توجهی باعث افزایش سطح HGH می شوند:
آرژنین:
چنانچه آرژنین قبل از خواب مصرف شود موجب افزایش سطح HGH می شود، اما اگر در زمانهای دیگر مصرف شود چنین اثری ندارد.
آرژنین و اورنیتین:
نشان داده شده است که هر دوی این اسید آمینه ها باعث افزایش کمی در ترشح HGH می شوند، اما هنگامی که با هم ترکیب شوند اثر سینرژیک (هم افزایی که باعث بیشتر شدن اثر می شود) دارند. نتایج یک مطالعه نشان داده است که ترکیب دو گرم آرژنین و یک گرم اورنیتین باعث افزایش توده عضلانی و افزایش قدرت می شود.
آرژینین و لیزین:
این یک ترکیب سینرژیک است که مصرف آن در هنگام استراحت افزایش قابل توجهی در HGH نشان داده است، اما قبل از ورزش چنین اثری ندارد.
گلیسین:
مصرف این مکمل موجب افزایش قدرت و بهبود عملکرد ورزشی می شود. یک مطالعه که مصرف روزانه 5 تا 12 گرم گلیسین را مورد بررسی قرار داده است، 32 % افزایش قدرت و 300 تا 400 % افزایش در HGH در مقایسه با سطح پایه را نشان داد.

گلوتامین:
گلوتامین باعث تقویت سیستم ایمنی می شود، بازسازی سلولهای عضلانی را بهبود می بخشد و همچنین به شما کمک می کند که سطح بالای اسیدلاکتیک را تحمل کنید. یک پژوهش که در نشریه تغذیه بالینی در امریکا به چاپ رسیده نشان داده است که مقدار نسبتاً کمی از گلوتامین (حدود 2 گرم) می تواند میزان HGH را نیز افزایش دهد. برای بالا نگه داشتن سطح گلوتامین و هورمون رشد 5 گرم گلوتامین در چهار وعده در روز مصرف شود، یک دوز قبل از تمرین و یک دوز قبل از خواب باشد.

شاید سوال پیش بیاید که آیا می توان تمام این اسیدهای آمینه ها را ترکیب کرد یا فقط باید آنها را به صورت جداگانه مصرف کرد. یا ترکیب آنها با هم بهتر کار خواهند کرد. تحقیقاتی در این زمینه انجام نشده است، اما به نظر می رسد که ترکیب آمینو اسیدهای تحریک کننده HGH به نتایج بهتر منجر شود.

خلاصه:

با شروع به اجرای این تکنیک ها به طور ثابت، افزایش قابل توجهی در اندازه عضلات، میزان هورمون رشد و افزایش قدرت را تجربه خواهید کرد.
مکمل ها و محصولات مناسب هم می توانند موجب افزایش سطح HGH گردند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منابع:    maxs.com.au   +      muscleandperformance.com    +    healthline.com

معصومه کریم نجات
معصومه کریم نجات

slot OUB slot bsi slot BNI slot jenius slot SYARIAH slot bjb slot bjb slot danamon slot cmb slot permata slot panin slotbank mega slot panin slotbank mega slot citibank slot citibank SLOT BNI SLOT BCA SLOT MAXWIN slot dana slot ovo slot linkaja slot depo 5000 slot gampang mennag slot deposit 2000 slot garansi slot bonus new 100 slot pulsa link gacor slot jakpot slot 10k majong 2 wild bandito bocoran togel slot scater hitam slot bet 1000 slot bet 1000 my togel server togel server togel slot kawin akun pro vip slot kawin slot depo 5k slot 1000 slot server macau 2022 slot di jamin wd gojek game slot game slot asli game slot asli pola olimpus pola olimpus slot bank cmd <a href="https://www.nemo69.cam/" rel="dofollow"nemo69 Link alternatif <a href="http://pm.deseretlabs.com/" rel="dofollow"bo slot thailand slot bank cmd nemo69 link nemo69 nemo69 daftar <a href="https://nemo69.biz.in/" rel="dofollow"nemo69 Link alternatif <a href="https://nemo69.biz.in/" rel="dofollow"situs nemo69 nemo69 bonus 100% slot dana slot gopay slot deposit 10k slot deposit 5k slot bet 200 slot bet 1000 slot garansi kekalahan 100 slot garansi kekalahan terbaru Bo garansi kekalahan 100 terbaru Bo garansi my togel server togel slot nolimit slot demo bisa wd slot demo pg soft mirip asli slot asli thailand slot scatter hitam slot bca slot bca gacor slot bca login slot bri 24 jam slot bri 10k slot mandiri 10k slot pulsa deposit pulsa 5000 deposit dana tanpa potongan slot receh slot menyala slot petir slot gacor maxwin slot kahwin togel singapore togel terpercaya togel macau slot allobank slot link aja slot bonus 100 slot bonus new member nemo69 Link alternatif nemo69 slot bonus 100 bebas ip bo slot bonus 100 bo slot ovo bo slot ovo gratis bo slot dana bo slot thailand bo slot paling gacor SLOT TOBRUT SLOT TOPBRU MYTHIC88 TANDOK99 WING99 RAJA228 ULTRA889 SLOT GARANSI KEKALAHAN 100 DUNIA89 TOTOSLOT138 SLOT BONUS RUNGKAT 100 slot bank bjb slot deposit 1000 via dana situs toto slot bank syariah top gaming 77 slot bank aladin gadun slot login slot bank bsi slot deposit QR situs gacor hari ini kerajaan slot slotgacor slot bank cmd slot bagus judi resmi pubtogel situs gacor gampang maxwin menang slot online situs judi slot gacor rekening 77 slot kumpulan situs ug goceng slot slot tergacor hari ini dingdong slot situs depo 5k slot tanpa deposit bisa withdraw 2023 situs yg paling gacor slot gacor terbaik slot deposit 1rb slot yang sering maxwin game gacor slot bisa pinjam saldo situs slot gampang maxwin daftar slot langsung dapat saldo gratis tanpa deposit link gacor hari ini judi online24jam terpercaya jadwal slot gacor hari ini slot depo 5k slot terbaik warisan slot no togel burung slot gacor minimal deposit 5rb akun slot gacor hari ini bo slot terbaik jam hoki main slot sweet bonanza slot mudah maxwin situs yang gacor situs slot gacor 2023 jam hoki main slot olympus mpo merah slot nama situs slot online terbaik gopay slot aplikasi slot resmi slot paling gacor 2023 slot deposit ovo depo 20 bonus 20 situs slot gacor mudah jp semua nama situs judi slot online akun slot paling gacor pasar judi slot deposit minimal 5k ion slot gacor rtp bataraslot slot online deposit 24 jam daftar casino online bo gacor slot pecah slot slot deposit 20 ribu slot deposit 2000 cara daftar judi slot online slot gacor.hari.ini deposit minimal 1rb judi resmi link alternatif situs slot online pagcor judi resmi link alternatif situs slot online pagcor betting online slot daftar slot bonus saldo web gacor kumpulan situs mpo slot terbaru slot singapore winrate tertinggi link slot depo 5k kumpulan situs mpo slot terbaru situs judi online gacor gampang wd slot singapore winrate tertinggi link slot depo 5k slot bet 50 rupiah situs judi slot online winrate tertinggi jadwal slot pragmatic gacor hari ini situs slot gacor anti rungkad gebyar slot goceng slot login slot deposit ovo 10000 situs slot terkaya di dunia link situs judi slot online terpercaya database pemain slotkeyword receh judi 777 online situs terbaik gacor jam 138 slot login nomor togel cumi cumi gojek game slot slot pragmatic bet 50 rupiah slot tanpa deposit bisa wd slot deposit pulsa 5000 tanpa potongan 2021 no togel 96 slot minimal withdraw 10 ribu slot deposit pulsa by.u slot di jamin wd slot server macau 2022 bola gacor slot slot deposit dana 2000 rupiah situs slot bet 200 rupiah judi slot 888 link alternatif slot gacor demo slot playstar situs slot daftar dapat saldo daftar slot microgaming situs paling mudah maxwin daftar slot olympus bo togel bet 50 perak slot ovo gacor olympus menang slot online pusat judi online akun pro london slot mpo deposit 5000 situs minimal deposit 5rb judi online24jam deposit situs judi slot online terlengkap situs slot ovo pasar gacor slot server mpo play gampang jp deposit 20k slot neo bank galaxy gaming slot link alternatif 88 situs slot slot via dana 10k slot singapura slot bonus kekalahan 100 persen jam gacor slot pragmatic olympus slot yang lagi gacor slot pagcor new member 100 cara withdraw slot ke dana bar bar 77 link alternatif nomor burung togel jam main slot pragmatic depo slot link alternatif jam hoki main slot olympus 2023 slot gacor gratis saldo cara bermain slot deposit via pulsa 5000 tanpa potongan link slot gacor janji slot gacor pg soft 2023 slot gacor jam sekarang slot minimal deposit 5000 via dana slot demo ares pragmatic situs slot depo 5rb slot gacor bet slot minimal depo 5k kumpulan judi online link slot depo 5k dana mpo slot bonus 100 slot gacor depo 20 bonus 20 bo garansi kekalahan 100 slot situs singapura logo indo slot daftar slot deposit pulsa minimal 5000 tanpa jam gacor olympus hari ini slot minimal depo 10k rtp slot777 hari ini slot thailand gacor 2023 situs tergacor saat ini aplikasi slot deposit 5000v permainan slot yang gampang menang slot gacor hari jumat bola slot gacor slot server thailand super gacor rungkad slot situs slot paling hoki situs olimpus minimal deposit slot permainan dingdong slot gacor malam ini terbaru cara menang main slot pragmatic bonanza server sensasional slot anti rungkad judi online terlengkap server thailand 777 66kbet login 66kbet akun khusus slot depo 5k dana situs super gacor slot gacor hari ini rtp tinggi rtp slot gacor jam berapa? situs slot yang banyak bonusnya slot terbaik indonesia situs slot 2022 rtp slot tertinggi malam ini akun slot gacor malam ini pola olimpus web gacor terpercaya situs slot bonus new member tanpa to slot 5k dana situs slot depo 5k dana link slot yang lagi gacor game slot asli new member depo 10k slot bonus 100 persen di awal situs judi minimal deposit 10rb slot gacor hari ini pragmatic situs depo 10k slot depo nomor kadal dalam togel situs slot klaim garansi 100 tanpa to puncak88 slot login link slot gacor pagi ini slot gaco situs terbaik gacor nomor togel cumi cumi gojek game slot slot pragmatic bet 50 rupiah slot tanpa deposit bisa wd slot deposit pulsa 5000 tanpa potongan 2021 slot minimal withdraw 10 ribu slot deposit pulsa by.u slot di jamin wd slot server macau 2022 slot bri slot mandiri slot 1k slot 1000 slot 2000 slot depo 5k slot menyala slot kawin akun pro vip FB TERKUNCI BOKEP SMP VIRAL PARLAY BERJALAN NEXUS GACOR AKUN ANTI RUNGKAD MASAK SARAPAN PAGI BO SLOT REKOMENDASI BO SLOT VIETNAM SITUS 100 PENGHASILAN TIKTOK SAYA HK VERSI HARIAN HASIL KELUAR HK POLA MAX WIN MASUK FACEBOOK LAMA PREDIKSI ANGKA KERAMAT CARA MASAK MISO POLA GACOR MADAME DESTINY BUKAAN HK MLM INI CARA HAPUS RIWAYAT TRANSAKSI SHOPEEPAY AKUN WSO SLOT SLOT DEPO 20 BONUS 20 TWITTERBACOL jess no limit SLOT VIRAL 10 REKOMENDASI SLOT GACOR FREECHIP SLOT TWITTER 16 JUDI SPACEMAN POLA MICROGAMING Rtp microgaming MEMAHAMI POLA SLOT KELUARAN SINGAPORE 2024 DOWNLOAD VIDEO IG

سوالی دارید؟ از طریق تلگرام نیز میتوانید با ما در ارتباط باشید :) ارسال پیام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. Avatarسحر گفته؛
  ۰۵:۰۳ ۱۳۹۸/۰۶/۰۶

  بسیار عالی و کاربردی بود.

  • معصومه کریم نجاتمعصومه کریم نجات گفته؛
   ۰۴:۲۰ ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

   باسلام و احترام
   ممنون از توجه شما

 2. Avatarامیر گفته؛
  ۰۹:۱۳ ۱۳۹۸/۰۶/۱۰

  چه جالب، من فکر میکردم فقط با آمپول میشه هورمون رشد رو زیاد کرد.

  • معصومه کریم نجاتمعصومه کریم نجات گفته؛
   ۰۴:۲۳ ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

   باسلام و احترام
   همانطور که در مقاله مطالعه کردید، به راحتی می توان سطح این هورمون را افزایش داد، اما در صورت نیاز و با تشخیص پزشک و تجویز وی، اجازه استفاده از دارو برای افزایش این هورمون وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
Call Now Button